antalyada tatlı yenecek yerler

Bugün Antalya’da tatlı yenecek yerler arayan misafirlerimiz ile, bir Antalya Balıkevi klasiği olan İncir Tatlısını tanıştırıyoruz. Taze incirlerin özel sos karışımı ile bir araya getirilerek hazırlanmasından oluşan bu enfes tatlı, yanında vanilyalı dondurma ile keyif dolu dakikalarınıza eşlik etmektedir. Özellikle incir severlerin vazgeçemediği lezzetler arasında olan bu tatlı, Daha önce yazdığımız Antalya’nın en iyi balıkçı restoranlarından biri olan, Antalya Balıkevi’nin Olmazsa Olmazları yazımızdaki lezzetlere dahil olabilecek tadı ile deneyenlerin unutamadığı tatlar arasında yerini almaktadır.

Usta şeflerimizin lezzetli ellerinden çıkan ve Antalya Balıkevi’nin diğer harika lezzetleri kadar sık tercih edilen İncir Tatlısı, sağlıklı tatlılar arasına girebilecek malzeme içeriğine sahiptir. Bildiğiniz üzere incir, içerdiği değerli doğal mineral ve vitaminler ile gün içerisinde tüketilmesi tavsiye edilen besin kaynaklarından bir tanesidir. İnciri, sabah kahvaltılarında veya ara öğünlerde hazırlayabileceğiniz farklı tariflere dahil ederek, kendinize hem sağlıklı hem de lezzetli bir alternatif yaratmış olursunuz.

İnciri sade, olduğu gibi tüketemeyenler için bu tarz incirden yapılan tatlıları tüketmelerini öneririz. Bu şekilde hem incirin içindeki zengin kaynaklardan vücudun ihtiyacını karşılayabilir hem de keyif dolu bir tatlı deneyimi yaşayabilirsiniz. Ana yemeklerden sonra tatlı seçimi yapmakta çekingen olanlarla Antalya Balıkevi olarak ufak bilgi paylaşacağız. İncir Tatlısı pek çok sütlü, şerbetli tatlıya oranla daha hafif ve sağlıklıdır. Aynı zamanda mevsiminde toplanmış, vitaminleri içinde saklı incirlerden yapılmasına dikkat ve özen gösterilmektedir. Güzel bir akşam yemeği sonrası tercih edebileceğiniz bu nefis tatlı, özellikle yanında servis edilen vanilyalı dondurma ile damaklarınızda lezzetli bir aroma bırakacaktır.

Balıktan sonra tüketebileceğiniz hafif bir tatlı

Balık lezzetleri ile yenilebilecek tatlar, hep bir tereddüt ve kafalarda soru işaretleriyle seçilmektedir. Acaba süt ürünleri ile yapılmış bir meze tüketebilir miyim? Salatayı peynirli tercih edersem zehirlenir miyim? Ara sıcaklarda kremalı bir şeyler söylemeli miyim? Gibi sorular oldukça düşünülmektedir. Bu sorular üzerine, Antalya’da tatlı yenecek yerler arayabilirsiniz işte bu durumda size Antalya Balıkevi’nin enfes lezzetlerini öneriyoruz.

incir tatlısı

Balık yemeklerinden sonra tüketilebilecek tatlılar da tereddüt ederek yaklaşılan konulardan bir tanesidir. Özellikle bu durumdan çekinenler, balık sonrasında tatlı tercih etmemektedirler. Bunun nedeni ise hemen hemen pek çok tatlı içerisinde süt ve süt ürünlerinin bulunmasıdır. Fakat, Balık ve Süt Ürünleri Birlikte Yenir mi? yazımızda da okuyacağınız üzere balık ve süt ürünlerinin bir arada tüketilmesinde, belli durumlar göz ardı edilmediği sürece bir sakınca yoktur.

Yanlış bilinen bilgileri göz önünde bulundurarak, bu enfes lezzetlerden kaçmanız, sizi birçok tattan mahrum bırakacaktır. İncir Tatlısı mahrum kalmamanız gereken Antalya Balıkevi lezzetlerinden bir tanesidir. Birbirinden değerli ve faydalı malzemelerin bir araya geldiği bu harika tatlıyı gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Antalya’da tatlı yenecek yerler arayanlara bir önerimiz var

İncir Tatlısı, balık lezzetlerinden sonra içiniz rahat bir şekilde tüketebileceğiniz, Antalya Balıkevi’nin en çok tercih edilen tatlılarından bir tanesidir. Dondurmalı İrmik ve Ceviz Tatlısı sevenler, kesinlikle bu muhteşem tatlıyı da seveceklerdir. Bir tatlıdan çok daha fazlası olan İncir Tatlısı, yaz kış fark etmeksizin yıl boyu Antalya Balıkevi’nin menüsünde yerini almaktadır.

Diğer taraftan Antalya Balıkevi olarak şehir dışından bu nefis lezzeti tatmak için gelen misafirlerimiz ile de sık sık karşılaşmaktayız. Özellikle yapılan güzel yorumların onlarda bu tatlıyı yemeye yönelik merak duygularını uyandırdığını belirtmektedirler. Misafirlerimizin bu lezzeti tattıktan sonra ilettikleri güzel geri dönüşler, bizleri işimizi ne kadar doğru yaptığımızı hatırlatarak tekrar ve tekrardan mutlu etmektedir.

Sizler de Antalya Balıkevi’nin harika deniz manzarası eşliğinde geçireceğiniz bir akşam yemeği sonrasında kapanışı İncir Tatlısı ile yaparak günü mutlu bitirebilir, sevdikleriniz ile buluştuğunuz sıcak masalarda sohbetinize bir tatlılık katabilirsiniz. İncir tatlısını, tatlı sevmeyen dostlarınıza da tattırmayı unutmayın! İçeriğinde yer alan enfes sosu ve yanında size eşlik edecek vanilyalı dondurması ile İncir Tatlısı, tatlı sevmeyen pek çok misafirimize tatlıyı sevdirmiş bir lezzettir. Antalya’da tatlı yenecek yerler arayanlar, hafif ve yumuşak tat dokunuşlarına sahip bu tatlı ile unutulmaz bir tatlı deneyimi yaşamaya hazır olun!

Afiyet olsun.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir