Vücudumuzun yenilenmesi ve sağlıklı bir formda ilerleyebilmesi için, doğru beslemeli ve zararlı olabilecek etkenlerden kaçınmalıyız. Neler yediğimize dikkat etmeyi yaşam felsefesi haline getirerek, paketli yiyecekler yerine mümkünse günlük tazeliğini kaybetmemiş sağlıklı ürünlere yönelmeliyiz.

Özellikle bağışıklık sistemi, çabuk ve hızlı düşen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle bağışıklık sistemini koruyabilmek adına besin değerlerini düzenli olarak almak en doğru seçeneklerden biri olacaktır. Evimize tüketmek için aldığımız ürünler kadar, dışarıda bir şeyler yiyerek vakit geçirdiğimiz restoranlar da dikkat etmemiz gereken noktalardandır. Sağlıksız yemekler yerine vücudumuza iyi gelecek yemekler tercih etmeyi ihmal etmemeliyiz.

Sağlığınızı Koruyacak 5 Antalya Balıkevi Lezzeti

Bugün sizlerle, Antalya’nın en iyi balıkçı restoranlarından biri olan Antalya Balıkevi’nin proteini ve Omega 3’ü bol, doğal yağlarla zengin 5 sağlıklı lezzetini paylaşacağız.

Taze Enginar

İçerisinde yer alan mineraller ile güçlü bir lif kaynağına ve vitamin deposuna sahip olan enginar, özellikle uzman kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmesi gerektiği ifade edilen sebzelerin başında gelmektedir. Vücudu arındıran ve toksinlerin atılmasını sağlayan enginarı, Antalya Balıkevi olarak sizler için lezzetlendirdik. Taze Enginar, Patates, Havuç, Arpacık Soğan, Sarımsak, Zeytin Yağı ile hazırlanan, usta şeflerimizin el lezzetini tadında yakalayabileceğiniz bu harika başlangıcı, sağlıklı bir öğle yemeği seçeneklerinizin arasına koyabilirsiniz. Hafifliği ile sizi gün boyu sağlıklı ve fit hissettirecektir.

Ot Kavurma

Ot Kavurma; Ispanak, Radika, Turpotu, Soğan, Köz Biber, Cibez Çeşni, Ceviz İçi ve Yoğurt ile hazırlanan sağlıklı soğuk meze çeşitlerinden biridir. Özellikle taptaze yeşilliklerin içerisinde yer aldığı bu lezzet, pek çok ihtiyacımız olan vitamine ev sahipliği yapmaktadır. Hem farklı bir tat dokusu bulunan hem de oldukça faydalı özellikleri ile ihtiyacımız olan besin değerlerini sağlayan Ot Kavurmayı, Antalya’nın en iyi balıkçı restoranlarından biri olan Antalya Balıkevi’nde denemeyi unutmayın!

Antalya’nın en iyi balıkçı restoranından en taze salata

Peynirli Roka Salatası

Sevdiklerimizle buluştuğumuz keyif dolu yemek masalarının vazgeçilmezlerinden biri de tabii ki salatalardır. Birçok farklı çeşidi ve alternatif seçeneği bulunan salataların en önemli özelliği tam bir sağlık ve vitamin deposu olmalarıdır. Peynirli Roka Salatası, içeriğinde yer alan; Roka, Domates, Turp, Sarımsak, Peynir, Zeytin Yağı ve Limon malzemeleri ile Antalya Balıkevi’nin sevilen, tazeliği hedef almış lezzetleri arasındadır. Peynirin diğer malzemeler ile bütünleşerek ortaya çıkardığı bu tadı çok seveceksiniz. Salatada peynir tercih etmeyenler için; Çingene, Gavurdağı, Balıkçı, Roka ve Avokadolu Yeşil Salata önerebileceğimiz diğer taze lezzetlerdendir.

Jumbo Karides Izgara

Protein ve Omega 3 kaynağı deniz ürünlerinin lezzeti ızgarada bir başkadır. Sizler için özenle hazırladığımız, masalarınıza harika sunumu ile gelen Jumbo Karides Izgara, özel enfes sos eşliğinde marina edilerek ızgara tekniği ile pişirilmektedir. Ortaya çıkan yumuşacık etin lezzetine hayran kalacaksınız. Aynı zamanda farklı baharat çeşitleri ile tadı artırılan bu lezzeti diğer Antalya Balıkevi tatlarının yanında ana yemek olarak tercih edebilirsiniz.

Hafiflik ve lezzet bir arada

Mevsim Meyveleri Tabağı

Keyifli bir yemek sonrası mevsim meyvelerinin yer aldığı bir tabağa kim hayır diyebilir ki. Ağır bir tatlı tercih etmek istemeyenlere yemek sonrası, taptaze lezzetlerin bir arada olduğu, vitamin ve mineraller açısından zengin meyveler eşliğinde hazırlanarak sizlerle buluşan Mevsim Meyveleri Tabağını önerebiliriz. Sizi hafifliği ve taze tadı ile hem sağlıklı hem enerjik hissettirecek.

Bu yazımızda sizi Antalya’nın en iyi balıkçı restoranlarından biri olan Antalya Balıkevi’nin sağlıklı ve bir o kadar da tadı damaklarda kalacak enfes 5 lezzeti ile buluşturduk. Hepsi birbirinden farklı tat aromasına sahip bu lezzetleri seçerek, damak tadınızı yeni tatlar ile geliştirebilirsiniz.

1 Comment

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir