Akdeniz’in samimi havasını, geleneksel ve ilgi çekici şehir güzelliklerinde bulduğumuz, tatillerin vazgeçilmez rotası İtalya, tarih ve kültür bakımından pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ülkelerden bir tanesidir. Aynı zamanda tatil için nereye gitsek? sorusuna verilecek cevapların içinde adını muhakkak gördüğümüz, gittiğimiz zaman Aşıklar Çeşmesi, Kolezyum, Panteon… uğramadan geçmediğimiz dünya harikalarına sahip bir yerdir. Doğal güzellikleri kadar mutfak ve lezzet anlamında da pek çok dünya mutfağına öncü olan, yol gösteren, böylesine güçlü şehirlere ve farklı gelenek nüanslarına sahip bir ülkenin mutfağı nasıl olur dersiniz?

İtalyan Mutfağı, İtalya’nın sahip olduğu tarih çeşitliliği kadar çok konuşulan ve sevilen taraflarından bir diğeridir. Gidenin yemeden dön(e)mediği; Makarna Tiramisu, Pizza… bunlardan duyduğumuz sadece birkaçıdır. İnsanlar tarafından oldukça sevilen bu lezzetler, İtalya’ya özgü tarifler ile hazırlanarak birçok ülkenin restoran menüsünde yerini almış, keyifli anlara eşlik etmiştir. Severek tüketilen makarna çeşitlerinden olan ve birbirinden farklı soslarla harmanlanarak ortaya çıkmış kültür yemeği spagetti, İtalya ile özdeşlemiş lezzetlerin başında gelmektedir. Napoliten, Bolonez, Alfredo, Arrabbiata, Deniz Ürünleri Spagetti… severek tercih edilen çeşitlerinden bazılarıdır.

Böylesine geniş ve büyük çeşitliliğe sahip makarna dünyasına baktığımızda bize göz kırpan, deniz ürünleri restoranlarında oldukça sık tercih edilen bir tanesi vardır ki lezzeti ile tadanları adeta büyülemektedir. İşte o unutulmaz tat, Deniz Ürünleri Spagetti’dir. Döndüre döndüre, uzata uzata keyifle yediğimiz bu lezzet, nerede yenilirse yenilsin deniz havasını teninizde hissettirmektedir. Aynı zamanda içeriğinde yer alan deniz ürünleri çeşitliliği, sağlık açısından tüketilmesi gereken vitamin ve mineralleri oldukça sağlamaktadır.

Denizlerden gelen lezzet

Deniz Ürünleri Spagetti; Spagetti Makarna, Karides, Kalamar, Ahtapot, Sarımsak, Krema, Fesleğen, Domates Sos ile oluşan harika lezzetlerdendir. Restoranların vazgeçemediği ve sıklıkla tercih ettiği bu tat, hemen hemen birçok dünya mutfağında yerini almıştır. Klasikleşen bu lezzeti evde yaparken ya da herhangi bir yerde tadarken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. İlk olarak dışarda yiyecekseniz eğer tazeliğine güvenebileceğiniz yerleri seçmelisiniz. Deniz ürünleri, yapısı çabuk bozulan bir et yapısına sahiptir. Deniz Ürünleri Spagetti, evde hazırlayacağınız malzemeler ile yapılması mümkün bir yemektir. İlk olarak tazeliğini atlamadan geçmeyeceğiniz deniz ürünlerini hazırlamaya başlayabilirsiniz. Unutmayın ki taze olan her bir lezzet yemeğinizin tadını daha da güzelleştirecektir. Diğer taraftan spagettinizi dikkatli ve kısa süren bir haşlamadan sonra (ne hamur olacak kadar çok pişmeli, ne de diriliğini hissedeceğiniz sertlikte olmalıdır) deniz ürünleri ile bir araya getirip yemeğinizi soslarla lezzetlendirebilirsiniz. Muhakkak günlük olarak tutulmuş etleri tercih etmeyi unutmayın. Bu püf noktalarını dikkate alarak ortaya nefis bir yemek çıkarabilirsiniz. Keyifle oturacağınız yemek sofralarında, klasikleşmiş lezzetlerden uzak böylesine enfes tatlara yer verebilir, akşam davetlerinde misafirlerinize tattırabilirsiniz.

Ülkemize baktığımız zaman Antalya, deniz ürünleri bakımından şanslı olan şehirlerden biridir. Burada bulunan özellikle balık restoranları, bu şansı kullanarak ortaya çok lezzetli yemekler çıkarmaktadır. Antalya Balıkevi’nin menüsünde yer alan Deniz Ürünleri Spagetti, size önerebileceğimiz en lezzetli tatlardandır. Usta Şef ve ustaların hazırladığı bu harika sunuma sahip yemeği, Antalya’daysanız eğer beklemeden hemen yemenizi öneririz. Şimdiden bu lezzeti favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Dünya Lezzetleri Antalya Balıkevi’nde

Antalya deniz ürünleri açısından oldukça zengin bir restoran çeşitliliğine sahiptir. Antalya Balıkevi, dünya mutfağına ait böylesine güzel lezzetleri, aynı zamanda sevenleri ile buluşturan geniş menü içeriğine sahip mekanlardandır. Restoran tasarımı, lezzet ve hizmet anlayışını bir arada bulabileceğiniz nadir lokasyonlardan biridir. Şeflerimiz, Deniz Ürünleri Spagetti tadan misafirlerinin oldukça memnun kaldığını belirterek bu lezzet için tekrar Antalya Balıkevi’ne geldiklerini belirtmektedir.

Antalya deniz ürünleri açısından zengin bir çeşitliliğe sahip olmasının yanı sıra, pozitif hisler uyandıran havası ve muhteşem konumu ile de yemeklerin tadını güzelleştiren bir özelliğe sahiptir. Özellikle manzara açısından harika bir balık restoranı arayışında olanlar için Antalya Balıkevi, güzel bir tercih olacaktır. Bu nefis manzara eşliğinde deniz ürünleri spagetti harika gitmez mi?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir