çocuk oyun alanı

Çocuklarımız en değerli varlıklarımızdır. Dünyaya adım atışları bizi mutlu ederken, gülümseyişleri içimizi ısıtır.  Onları korumak, güvende tutmak bizlerin sorumluluğudur. Yedikleri yemekten, oynadıkları yaşam alanlarına kadar tedbirli davranmalı ve gerekli tüm önlemleri almaya çalışmalıyız.

Gelişimine önem verdiğimiz her nokta onların büyümesi adına bir adım olacaktır. Oyun alanı olan restoranlardan bir tanesi olan Antalya Balıkevi, hassasiyetle yaklaştığı bu konu üzerine yenilikler getirmiş ve işletme içerisinde çocuklara özel bir oyun alanı tasarlamıştır. Tamamen çocuklara hitap eden bu oyun alanı tüm gereklilikler göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur.

Bugün Antalya Balıkevi ailesi olarak işletmemizde yer alan, tasarımında oyun alanı zemini ile güvenli kıldığımız oyun alanımızı birlikte keşfedelim istedik. Sevgili çocuklarımız için tasarladığımız oyun alanının tadını onlar çıkarırken, siz değerli ebeveynlerimiz ise keyifli akşam yemeklerine devam edebilirler.

Çocuklar için hazırlanmış oyun alanımız hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler yazımızı okumaya devam edebilir!

Oyuncakların tadını çocuklar çıkarsın

Çeşit çeşit oyuncağın olduğu bir oda düşünün. Evet bu oda Antalya Balıkevi’nin özveri ile tasarlanmış oyun alanı odası olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyun alanı olan restoranlardan biri olan Antalya Balıkevi yapılan bilimsel araştırmaları takip ederek, çocuk uzmanlarının önerilerini dikkate almış ve çocukların ilgi alanlarına uygun bir oyun alanı oluşturmuştur.

Her yaş grubuna ait oyuncakların yer aldığı bu masal oda, zekâ geliştirici oyuncaklardan eğlenceli oyuncaklara kadar pek çok kapsamlı çeşitliliğe sahiptir. Çocuklarımızın eğlencelerine ortak olurken aynı zamanda oyuncaklarımız ile onlara bir şeyler öğretmekteyiz.

Güvenli zemin tasarımı

oyun alanı zemini

Antalya Balıkevi olarak çocuklarımızın güvenliği önceliğimizdir. Oyun alanı odamız tamamen kaygan olmayan zemin üzerine tasarlanmıştır. Kaygan zeminler çocukların güvenle oynayabileceği, rahatlıkla koşabileceği zeminler değildir. Bu tarz zeminlerde çocukların oynamamasını sağlamalısınız. Sonuçları çocuklara zarar verici olabilir. Dikkat ettiğimiz zemin hassasiyeti siz ve sevgili çocuklarımız içindir.

Oyun alanı zemini ile onların özgürce koşabilmeleri, sınırları korkmadan aşabilmeleri için çalışıyoruz. Oyun odamızdan gelen mutluluk cıvıltıları, bizi bu işi yapmamız için yeniden heveslendiriyor ve heyecanlandırıyor.

Oyun odamız çocuklarımızı bekliyor hadi sizde bize katılın.

Özgür adımlar, gülen yüzler

Oyun odamızı yaratırken çocuklarımızın oyun alanımızda özgürce hareket edebilmeleri başlıca hedeflerimizden biriydi. Özgür hissetmelerinin, onları en az oynadıkları oyun kadar mutlu edeceğini düşündük. Bu nedenle hareket özgürlüklerini yakalayacakları bir alan yarattık.

Oyun alanımızın içerisine kendi kişisel alanlarını oluşturabilecekleri küçük masalar yerleştirdik. Bunun yanı sıra yeni arkadaşlıklar kurabilecekleri geniş alanlara da yer vermeden geçmedik.

Rengarenk bir hayal dünyası

Renkler, çocuklarımız ile bağdaştırdığımız güzelliklerden bir tanesidir. Her daim canlı renkleri onların saflığına, küçücük kalplerine yakıştırmaktayız. Antalya Balıkevi ailesi olarak çocuklarımız için renklerin gücünü araştırdık. Ve bu araştırmamız doğrultusunda onların ruh hallerini dengeleyecek bir renk skalası oluşturduk. Bu skala doğrultusunda oyun alanımızın hangi tonları barındırması gerektiğini bilerek tasarımlarımızı o çizgide sürdürdük.

Oyun alanı olan restoranlardan Antalya Balıkevi olarak çocuklarımızı rengarenk hayal dünyamız dediğimiz oyun odamıza davet ediyoruz.  Renklerin arasında kaybolacak ve mutluluk ile havaya uçacaklar.

Oyun alanımız adına değerli anne ve babalarımızdan aldığımız olumlu geri dönüşler, yaptığımız işin gurur verici tarafını bizlere gösterdi.

Oyuncakların zekâ gelişimine etkisi

Zekâ geliştirici oyuncaklar

oyun alanı oyuncakları

Zekâ gelişimi çocukların yaşlarına uygun oyuncaklar ile desteklenmesi, aldığı besinler ile dikkat edilmesi gereken önemli bir durumdur. Bizler işletmemizde yer alan lezzetleri sadece yetişkin bireyler için hazırlamıyoruz. Yemekleri oluştururken çocukları da göz önünde bulunduruyoruz. İşletmemizde sağlıklı ve içerik bakımından zengin besinlerden oluşan yemekler çıkarmaya özen gösteriyoruz. Bu konuda tüm hassasiyeti ile bizleri tercih eden siz sevgili misafirlerimize teşekkür ederiz.

Lezzetlerimizin yanı sıra çocuklarımızın zekâ gelişimine katkı sağlayacağımız bir diğer alan oyun odasıdır. Oyun odamızda zekâ gelişimini destekleyen ve yaratıcılığı artıran oyuncakların, çeşitlilik ile yer aldığını belirtebiliriz. Her bir oyuncak düşünülerek oyun odamızda yerini almıştır. Çocuklarımızı önemsiyor ve onların gelişimi için elimizden geleni fazlası ile yapmayı amaçlıyoruz.

Yeni arkadaşlıkların ilk durağı

Oyun odamız aynı zamanda çocukların yeni arkadaşlıklar edindiği bir alandır. Birbirleri ile yeni oyunlar keşfederken diğer taraftan arkadaşlık ilişkileri ile tanışmaktadırlar. Bu durum çocuk sağlığı için oldukça önemli bir konudur. Çocuklarımızın yeni birtakım şeyler öğrenmesi sadece anne ve baba ile sınırlı kalmamalıdır. Onların farklılığına ortak olacak yeni arkadaşlıklar bunun için gerekli bir husustur.

Oyun alanlarımızda yer alan oyuncaklarımızda dikkat ettiğimiz noktalardan biri de bu konu üzerinedir. İletişim kurmaları adına iki kişilik oynanabilecek oyunlara ve oyuncaklara yer vermekteyiz. Böylelikle çocuklarımızın arkadaşlık üzerine oyunlar oynamasına ve yeni arkadaşlıklar keşfetmesine yol açıyoruz.

Anne Babalar için de keyifli bir alan

Keyifli bir akşam yemeği yerken çocuklarımız bazen sıkılabilmektedir. Bu durum büyükleri de etkileyerek yemeği keyifsiz duruma getirebiliyor. Oyun odamızı oluştururken göz önünde bulundurduğumuz sebeplerden bir tanesi de budur. En az çocuklar kadar sizi de önemsiyor ve hatıralarınıza güzel anımsayacağınız anlar bırakmanızı istiyoruz.

Çocuklarınız oyun alanımızın tadını çıkarırken sizler içiniz rahat bir şekilde akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Sınırları aşan çocuklar

Çocuk parkımıza göz atmadan geçmeyin

Bahçemizde yer alan oyun parkımızı sizlerle tanıştırmadan yazımızı bitirmek istemedik. Çocuk oyun odamızın yanı sıra yine çocuklarımız için özen ve özveri ile tasarlanmış parkımız, çocuklarımızın en keyif aldığı noktalardan bir tanesidir. Sınırları aştıkları parkımız ile onları bir kuş gibi özgürce havalara uçurmaktayız.

Sizler keyifle yemeklerinizi yerken, onlar eğlenerek anın tadını çıkarma özgürlüğüne sahip olacaklar.

Antalya’nın en sevilen işletmelerinden bir tanesi olan Antalya Balıkevi ailesi olarak bu yazımızda çocuklarımız için özenle tasarlanmış oyun odamızı anlattık. Oyun alanı zemini ile güven duygusunu sizlere verecek olan bu hayal dünyasını, çocuklarınıza yaşatmak için sizi bekliyoruz. Çocukların mutlu olması demek etrafında yer alan herkesin mutlu olması demektir. Gelin, onlarla kıymetli olan anılarınıza yenilerini ekleyelim.

Sizleri seviyoruz çocuklar!

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir