yılbaşı ev dekorasyon öneri

Zorlu bir yılın ardından hepimizin yeni bir başlangıca ihtiyacı var. Öncelikle Antalya Balıkevi ailesi olarak bu senenin daha sağlıklı, huzurlu ve mutlu geçmesini diliyor ve şimdiden yeni yılınızı kutluyoruz. Yeni yıl heyecanını sevdiklerinizle uzaktan da olsa kutlamanızı öneririz. Mesafeler keyifli yılbaşı masaları kurmanıza engel olmayacaktır. Görüntülü konuşma platformlarını kullanarak, birlikte aynı masada bulunma hissini yaşayabilirsiniz. Peki bu seneyi mutlu tamamlamak adına evde güzel bir kutlama yapmaya ne dersiniz?

Aralık ayına sıcaklık ve heyecan katan yılbaşı kutlamaları için, evinizin dekorasyonunu yeni yıl konseptine uygun hazırlayabilir ve yılbaşı ruhunu hissedebilirsiniz.

İlk olarak yeni yıl kapı süsü

Öncelikle dekorasyona evinizin girişinden başlayın. Yılbaşı konseptine sahip kapı süsü ya da paspas tercih ederek yeni yılı daha keyifli karşılayabilirsiniz. Kapı süslemesinde kozalak ve bitkilerden oluşan bir süs tercih etmeniz, konsepte uygun olacaktır. Misafirleriniz onları karşılayan bu yeni yıl konseptini gördüğünde çok beğenecek ve kendilerini özel hissettirdiğiniz için iyi dileklerini sizlere iletecektir.

yeni yıl süs

Yeni yılın vazgeçilmezi: yılbaşı ağacı

Yılbaşı dekorasyonu denildiğinde akla ilk gelenlerden biri ışıl ışıl süslenmiş yılbaşı ağacıdır. Yılbaşı ağacı yeni yıl dekorasyonun vazgeçilmezlerinden bir tanesidir. Heyecanla süslenen bu ağacı evinizin en güzel köşesine koyabilirsiniz. Çok farklı çeşitlerde yılbaşı ağaçları bulunmaktadır. Sizler evinize uyumlu, dilediğiniz yılbaşı ağacını seçebilirsiniz. Ve tabi ki yılbaşı ağacı süslemeleri de önemli ayrıntılardan bir tanesidir. Yılbaşı ağacı süslerken aksesuarlar ve aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Kırmızı, yeşil süslemeler ile oluşturacağınız bir yeni yıl ağacı, yılbaşına oldukça uygun olacaktır. Renkli ve evinize uygun parlak süslemeler tercih edebilirsiniz. Evinizin farklı köşelerinde kullanacağınız aydınlatmalarla ortama ışıltı katıp, sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz. Yılbaşı ağacınızın altına sevdiklerinize ve kendinize aldığınız hediyeleri bırakabilir ve meraklı gözlerle hediyeleri açmayı bekleyebilirsiniz. Heyecanınızı taze tutmak adına hediyeleri açmak için gece yarısını beklemenizi öneririz. Bu merak dolu ve heyecanlı atmosferi seveceksiniz.

Keyifle hazırlanan sıcak yılbaşı masaları

Gelelim yılın son gününde özenle kurulan yılbaşı masalarına. Yılbaşı masaları, yeni yıl ruhunu hissettiren en önemli detaylardandır. Yemek masanızın düzeni; mumlar, objeler, peçeteler ve yemekler yılbaşı sofranızın bütününü oluşturur. Sade ve kırmızının ağırlıkta olduğu bir yılbaşı sofrası kurmayı planlayabilirsiniz. Örneğin; yılbaşı çiçeği ya da kokina olarak bilinen bitkiyi kullanarak şık bir sofra oluşturabilir, masanıza beyaz mumlar yerleştirerek sıcak bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

Sevdiklerinizle birlikte oturacağınız yılbaşı masalarında, sosyal mesafeye uymanız gerektiğini hatırlatalım.

yeni yıl atıştırmalıkları

Atmosferi hafif atıştırmalıklarla tatlandırın

Hafif ve lezzetli atıştırmalıklar, yılbaşı gecesi için iyi bir alternatif olacaktır. Bu güzel gecede herkesin seveceği hoş tariflerden birini mutlaka denemelisiniz. Harika bir yılbaşı menüsü herkesin hoşuna gidecektir. Yemek masasının yanında atıştırmalıkları yerleştireceğiniz özel bir köşeniz olsun. Böylelikle gece boyunca hazırlayacağınız atıştırmalıklarla yeni yılınızı tatlandırabilirsiniz. Diğer taraftan yemek masanıza tamamlayıcı detaylardan biri olan renkli peçeteler eklemeniz, hijyen ve görüntü açısından işinizi kolaylaştıracaktır.

Yılbaşı menüsü için öneriler

Tabii ki yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi mezeler. Antalya’nın en iyi yemek noktalarından biri olan Antalya Balıkevi’nin olmazsa olmaz mezelerinden; Hibeş, Atom ve Fava gibi favorileri evlerinizde hazırlayabilirsiniz. Bu keyifli tatlar yılbaşı sofralarınızı daha lezzetli hale getirecektir. Özellikle Antalya mutfağına özgü Hibeş, tahin severler için önerebileceğimiz bir mezedir.

Diğer taraftan önerdiğimiz lezzetlerin yanında yılbaşı sofranızı hafifletecek salatalar tercih edebilirsiniz. Antalya Balıkevi’nin sevilen salatalarından biri olan Avokadolu Yeşil Salata ya da Gavurdağı Salatasını evde dilediğiniz şekilde hazırlayabilirsiniz.

Ve kapanış olarak Antalya Balıkevi tatlılarından Çikolata Sufle ile gecenizi tatlıyla sonlandırabilirsiniz.

Hepsi birbirinden harika lezzete sahip bu nefis tatları keyifle yılbaşı akşamında yemeniz dileğiyle.

Yılbaşına eğlence katan oyunlar

Yılbaşında evde yapılabilecek keyifli bir etkinlik arıyorsanız masa veya kart oyunları tercih edebilirsiniz. Yılbaşında oynayacağınız masa oyunları için bir alan oluşturmanızı, hep birlikte oynanacak oyunlar için rahat minderler yerleştirmenizi tavsiye ederiz. Bir diğer seçenek olarak koltuklarınızı çember oluşturacak şekilde konumlandırıp, sevdiklerinizle keyifli oyun alanları yaratabilirsiniz.

yılbaşı dekorasyon önerileri

Sıcacık bir ortam için evin köşelerini kullanın

Şömine kenarları ve pencere köşeleri, yılbaşı atmosferini evinizde hissetmek adına dekorasyon için kullanabileceğiniz noktalardan biridir. Yeni yıl süslemeleriyle dekore edilebilir ve fener, yıldız, mum gibi dekorasyon malzemelerini köşelere yerleştirebilirsiniz. Ayrıca yılbaşı ağacı süslemelerinizden kalan kozalakları bu köşelerde kullanarak güzel bir hava yaratabilirsiniz. Unutmayın detaylar her zaman önemlidir!

Salonunuzun renkleriyle uyumlu bir ortam oluşturdunuz. Peki sizce eksik bir şeyler yok mu?

Kar küreleri yılbaşı ruhunu yansıtan en güzel süslerden biridir. Bu eksiliği gidermek için sizi yansıtan bir kar küresine sahibi olun. Bu özel günü görüntüsü ile daha keyifli kılacaktır.

2020 yılını geride bırakacağımız bugünü güzel hatırlamak adına yeni yıl akşamı sevdiklerinizle görüntülü görüşmeler yapabilir ve birlikte dileklerinizi paylaşabilirsiniz. Antalya Balıkevi ailesi olarak, yeni yılın başta sağlık olmak üzere tüm dileklerinizin gerçekleşeceği bir yıl olmasını diliyoruz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir